Повернутися до звичайного режиму

День вшанування Героїв Небесної Сотні

"Герої не вмирають" - перше, що думає кожний, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

18 лютого в нашому закладі відбулися уроки-пам`яті "У їхніх серцях жила Україна" про масові акції протесту в Україні, що відбувались протягом листопада 2013 р - лютого 2014 року.

/Files/images/небесна сотня 5 клас.jpg

/Files/images/IMG-04fe36813bb02e93c8b6da7ffb839cad-V.jpg

/Files/images/IMG-17e617bd01c75853833a2fb6e64716da-V.jpg

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

«Минають дні, ідуть роки.
Життя листки перегортає
А біль Афгану-навіки,
В душі чомусь не замовкає»
«Афганська війна - як це було!» під таким гаслом в закладі були проведені уроки - пам`яті.
Цей день назавжди увійшов в історію як дата, коли було поставлено останню крапку в кровопролитній війні в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року, війні, через пекло якої пройшли тисячі юнаків і дівчат, гідно виконуючи свій військовий обов’язок.. Схилимо ж голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.

/Files/images/IMG-2dfc25dd2915bce4994c28d4c3ce401f-V.jpg

/Files/images/IMG_20210212_140600.jpg

/Files/images/IMG_20210212_094503.jpg

День гідності і свободи

21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року— лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…

Цього дня в нашій школі відбулось ряд заходів: години спілкування, відеоурок з обговоренням “Україна – гідна свободи!”, урок фізичної культури, присвячений цій даті "Виховуємо патріотів України"

Учні 9-их класів отримали грутовну інформацію про перебіг революції, її причини та наслідки завдяки уроку-реквієму «Вшануймо честь і подвиг Героїв», віддали шану Героям Небесної Сотні хвилиною мовчання.

/Files/images/IMG_20181121_100901.jpg

/Files/images/IMG-bd66414dc692806c01e78c6bdf246f93-V.jpg


День миру

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наша школа. В класах проведені бесіди та години спілкування на тему: «Мир на планеті – щастя всім дітям». Під час перерв лідери учнівського самоврядування організували та провели для учнів школи танцювальний флеш-моб «Діти Миру – за Мир!» Учні початкової школи стали активними учасниками конкурсу малюнків на асфальті «Бажаємо Україні миру!»

/Files/images/IMG_20180921_110156.jpg

/Files/images/IMG_20180921_111041.jpg

Відзначення 85-річниці жертв Голодомору

В закладі пройшли тематичні заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, метою яких було формування в учнів щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє. Оформлено інформаційну дошку «Всім безневинно полеглим», проведено урок історичної правди "Згадайте нас, бо ми колись жили". Увазі учнів було запропоновано перегляд документального відео зі спогадами очевидців страшного голоду, що дало змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і замучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі. У ході заходу учитель історії також розповіла учням про зловісний закон "П'яти колосків".

/Files/images/P1110959.JPG

/Files/images/PB300769.JPG

Відзначення Міжнародного дня пам`яті жертв фашизму

З метою вшанування пам’яті жертв нацизму з 1962 року світова спільнота відзначає кожної другої неділі вересня Міжнародний день пам’яті жертв фашизму. Відбувається це саме тому, що у цьому місяці відзначаються дві дати, пов’язані з Другою світовою війною:день її початку і день її повного завершення. На тематичній лінійці «Згадаємо! Вшануємо!» для 5-9 класів учні отримали історичну довідку з даного питання. А на уроках історії 8-9 клас створили історичний колаж «Жертви фашизму у людській пам’яті»./Files/images/P9080763.JPG /Files/images/P9080759.JPG

Виставка "Природа і творчість"

Традиційним заходом на початку осені у нашому закладі є виставка поробок з природного матеріалу «Природа і фантазія», яка проводиться в початковій школі. Учні 1-4 класів проявили неабияку майстерність, креативність у виборі природного матеріалу, творчість і фантазію у оформленні виробів. Із звичайних овочів, осінніх листочків, квітів, каштанів та жолудів, гілочок діти змогли створити справжні шедеври, що дивували відвідувачів виставки./Files/images/IMG_20180917_123149.jpg


День визволення Донбасу

/Files/images/IMG_20180906_105614.jpg

7 вересня 2018 року, з метою вшанування пам’яті полеглих у боротьбі за свободу Батьківщини та з нагоди відзначення Дня визволення Донбасу, учні закладу взяли участь в урочистому мітингу.Школярі вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.Минають роки, десятиліття, але пам’ять про жорстокі і страшні події воєнних років не вмирає.

Початок навчального 2018 - 2019 року

/Files/images/1.JPG

03.09.18 для всіх здобувачів освіти ЗЗСО І-ІІ ступенів № 18 пролунав перший дзвоник. З радістю і хвилюванням першокласники переступили поріг Нової української школи. Країною Знань, сповнених яскравих вражень, їх поведе перша вчителька Гобрусева Світлана Анатоліївна.Бажаємо всім збобувачам освіти та педагогам натхнення та гарного старту в навчальному році!.

День вишиванки

17 травня - День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

День пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

/Files/images/1493963076_maku1.jpg

З метою виховання в учнів почуття патріотизму та гордості за свою Батьківщину , гордості свого народу, пошани до ветеранів Другої світової війні, в школі було організовано низку заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення і Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

- інформаційна лінійка, покладання квітів до братської могили, виховна година "Знов білім цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги".

/Files/images/WP_20180508_11_56_54_Pro.jpg

Майстер - клас з виготовлення маків, як символу Пам`яті та Перемоги.

/Files/images/WP_20180508_11_42_49_Pro.jpg

До 100-річчя прийняття Конституції Української Народної Республіки

Протягом останнього тижня квітня в школі проведені заходи інформаційно-просвітницького характеру до 100 - річчя прийняття Конституції Української Народної Республіки, 100 - річчя приходу до влади гетьмана П. Скоропадського .



/Files/images/IMG_20180427_130710.jpg

Чорнобиль - подвиг і трагедія

26 квітня! В пам’яті українського народу цей день чорнобильського лиха, болю, суму і забути і викреслити із нашої пам’яті – неможливо.

«Чорнобиль — тільки лиш маленька віха Загрозливої для людей біди, Він є відлунням ядерного віку, Й, можливо, в нім майбутнього сліди»…

Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про цю трагедію.

/Files/images/IMG_20180426_123824.jpg


Писанкові візерунки

/Files/images/Фото5713.jpg

Великий день! Великий день!
Ясний Великдень на землі!
Багато радості й пісень
приніс нам янгол на крилі…
/Files/images/Фото5721.jpg

29 березня приніс янгол свято «Писанкові візерунки» і до ЗЗСО І-ІІ ст.№18.

Захід розпочався показом яскравої презентації, яку приготувала для здобувачів освіти Л.С. Борбот. Діти дізналися багато цікавого з історії писанок, їхнього різноманіття. З великою зацікавленістю прийняли участь у розв’язанні завдань від «бабусі Паски».

Наступними етапами свята стали міні-вистава «А я писанку малюю» та «Дефіле писанок» (розробила О.В. Сорочук), які пройшли яскраво і весело. Діти поділилися з гостями свята тим, як можна підготувати писанки для Великоднього кошика, заспівали разом з музичним керівником Кириченко С.П. пісеньку «Розмалюю писанку..», до якої вчителька підготувала цікаві рухи.

Найбільше всім сподобалось і запам’яталось «Дефіле писанок». Під запальну мелодію «Весняна ламбада» на імпровізований подіум виходили писанки: крашанки, крапанки, мальованки. Родзинкою показу стала поява зеленої писанки з гарним курчатком, гілочкою верби, крашанками на тлі кольору весняної зелені. Всі писанки представляли свої переваги і дарували гарний настрій. Адже скоро канікули та святкові дні, тому треба запасатися позитивом!

Але на цьому захід не закінчився. Класні керівники 3-4 класів С.А.Гобрусєва та Л.Ф. Камишова нагадали про необхідність дарувати радість та любов своїм рідним та близьким, адже це є провідною ідеєю Великодня. Вони провели неперевершений майстер-клас з виготовлення чудо-тарілей для фарбованих яєць «Великодня курочка». Здобувачі освіти з найсвітлішими почуттями виготовляли подарунки для батьків, дідусів та бабусь, хрещених.

Отже, разом з саморобками, світла радість Воскресіння Христового вже покинула межі школи і полинула селищем, даруючи кожній хаті

НАДІЮ, ВІРУ, ЛЮБОВ...

26 березня День національної гвардії України

Тризуб єднає

14 березня - День Українського добровольця

/Files/images/колаж.jpg

14 березня в Україні відзначають День українського добровольця - це свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для своєї країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості, в школі проведено:

- Загальношкільну лінійку "«Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця»


/Files/images/IMG_20180314_130017.jpg


- Інформаціні хвилинки для учнів початкової школи "Мужність, патріотизм бійців - добровольців"


Міжнародний день рідної мови.

/Files/images/IMG.jpg

«Багата, барвиста мова українського народу. Мова - то краса нашого життя, наше майбутнє. Рідне слово – це невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ,» - такими словами розпочався традиційний захід в закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 18. Він був присвячений Дню рідної мови.

/Files/images/IMG_20180221_131342.jpg

Змагалися цього дня, а точніше сказати – пливти океаном багатої та неосяжної мови на своїх кораблях 4 команди: «Веселі мовознавці» , «Україномовці» , « Усмішка», «Патріоти України» . Оцінювало гру команд компетентне ті незалежне журі у складі вчителів закладу Ромашко Л.І., Бухтіярової С.Д., Кириченко С.П.

Перший конкурс «Привітання» передбачав озвучення назви , емблеми , девізу команди. В наступних конкурсах учасники мали проявити свої знання рідної мови, а саме закінчити прислів’я, утворити нові слова, складати слова на швидкість. Дуже вдало деякі команди змогли вивчити та представити скоромовки. А які чудові ілюстрації народних казок гравці створили на швидкість!

/Files/images/MyCollages.jpg


В конкурсі «Біографи» команди ділилися своїми знаннями життя та творчості Тараса Шевченка , Лесі Українки, Івана Франка, Леоніда Глібова

Найефектнішим виявився конкурс «Домашнє завдання», в якому юні знавці рідної мови інсценували гуморески.

/Files/images/MyCollages (1).jpg

Непомітно для всіх мовно-літературний квест добіг кінця. За підсумками журі місця розподілилися наступним чином : ІІІ місце посіло 2 команди - «Веселі мовознавці» ( 5-6 кл. кл.керівники Сахно Т.С., Панасенко Л.А.) та «Патріоти України» ( 9 кл. кл.керівник Ворфлик Л.О.), ІІ місце отримала команда «Україномовці» ( 7 кл. кл.керівник Полосенко І.А.), а перемогу здобула команда « Усмішка» ( 8 кл. кл.керівник Голік І.В.). Всі гравці отримали дипломи та пам’ятні подарунки, а всі присутні – заряд позитиву та бадьорості, та вкотре переконалися, що

«Мова – краса спілкування, мова – як сонце ясне,

Мова – то предків надбання, мова – багатство моє.»

/Files/images/IMG_20180221_135931.jpg

Година патріотичної пісні "Герої не вмирають!"/Files/images/7072bf36-f040-4900-9193-b365958b58a2_mw1024_mh1024_s-e1518950779961.jpg

Нам випало бути свідками подій драматичних і надзвичайно болючих, таких, що ввійдуть до підручників історії та будуть визначати наше майбутнє.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.

/Files/images/IMG_20180220_132718.jpg

З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні в нашій школі було проведено годину патріотичної пісні "Герої не вмирають!", яка розпочалася виконанням Гімну України та хвилиною мовчання.

/Files/images/IMG_20180220_131840.jpg


Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну.

Слава Україні!

Слава Героям!

Україна – це на все життя!

Україна - понад усе!

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

/Files/images/1455515797_afganc.jpg

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто і залишився живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи…

Плин часу не затьмарив спогадів про цю війну пам’ять продовжує нагадувати про ті жахливі часи. Традиційно 15 лютого в школі вшановують пам’ять воїнів. В класах пройшли години спілкування з переглядом відео матеріалів під назвою "Учасникам бойових дій присвячується".

Для нас важливо пам’ятати про всі історичні віхи і робити висновки. Мирне небо, щасливе майбутнє ось ті життєві орієнтири до яких ми повинні прагнути.

/Files/images/WP_20180215_11_15_01_Pro.jpg

День Святого Валентина

/Files/images/images (6).jpg

14 лютого -День Святого Валентина– день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання. В школі у цей зимовий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Сьогодні можна приділити більше уваги, потурбуватися про близьких та друзів…За давньою традицією працювала святкова пошта, адже скористатися «Скринькою кохання» та таємно передати валентинку зміг кожен бажаючий.

/Files/images/IMG_20180215_104916.jpg

Протягом дня кожен клас створював Колаж - Валентинку, учні із задоволенням протягом перерв заповнювали "свої серця".

/Files/images/20180214_191921-COLLAGE.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 824